شهربازی های استانبول

Image ۲۵
مهر

شهربازی های استانبول

علاوه بر جاهای دیدنی استانبول که هر کدام دارای ویژگی ها و زیبایی های خود هستند، یکی دیگر از محیط هایی که گردشگران می توانند با حضور و گردش در آنها لحظات خوشی را سپری کنند شهربازی های استانبول است. در این مقاله نیز قصد داریم بهترین و بزرگترین شهربازی های استانبول را به شما معرفی کنیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بهترین شهربازی های استانبول

اگر صحبت از شهربازی های استانبول شود که دارای کیفیتی خوب و استانداردهای کافی هستند، مکان های زیادی وجود خواهند داشت که ارزش دیدن را دارند اما در بین آنها چندین شهربازی وجود دارند که هم از نظر کیفیت، هم از نظر بزرگی و هم از نظر زیبایی حرفی برای گفتن دارند. در زیر لیست ده شهربازی از بهترین شهربازی های استانبول آورده شده است:

لوناپارک بوستانجی

شهربازی یا همان لوناپارک بوستانجی (Bostancı Lunapark) در واقع در صدر جدول پرطرفدارترین شهربازی های استانبول است و شهروندان استانبول نیز علاقه خاصی به این مکان دارند. این شهربازی به دلیل قرار گرفتن در موقعیت پرتردد و همچنین داشتن تجهیزات تفریحی با کیفیت و ساخت ایتالیا، مورد توجه مردم قرار می گیرد. بلیط هر یک از دستگاه های این مجموعه برای هر نفر ۵ لیر و هر بازی ژتونی نیز دارای قیمت ۲ لیر است.

آدرس: شهرستان کادیکوی، خیابان محمت شوکی (Mehmet Şevki)، محله بوستانجی

 

شهربازی مویی پارک

مویی پارک (Moipark) در واقع بزرگترین لوناپارک سرپوشیده اروپا است. این شهربازی دارای دو طبقه مختلف است که طبقه اول آن مخصوص بزرگسالان و طبقه دوم نیز مخصوص کودکان ۴ تا ۱۰ سال می باشد. شهربازی مویی پارک در داخل یکی از بزرگترین مراکز خرید استانبول یعنی مال آف استانبول قرار گرفته است که امکان خرید و تفریح را به طور کامل ایجاد کرده است.

آدرس: شهرستان باشاک شهیر، بلوار سلیمان دمیرل (Süleyman Demirel)، محله محمود بی (Mahmutbey)

 

شهربازی فسهانه

لوناپارک فسهانه (Feshane) که یکی از بزرگترین شهربازی های استانبول است، در کنار خلیجی زیبا قرار گرفته و دارای منظره ای بسیار زیبا است. سالن های همایش و تئاتر این مجموعه نیز از زیباترین سالن های استانبول است و دستگاه های بازی لوناپارک روباز فسهانه نیز از بزرگترین و هیجانی ترین های استانبول به شمار می رود. علاوه بر این محیط کلاسیک و زیبای این مجموعه حسی سنتی را به گردشگران می دهد که لذت تفریح در این مجموعه را دوچندان می کند.

آدرس: شهرستان ایوب (Eyüp)، خیابان فسهانه، محله نیشانجا (Nişanca)

 

شهربازی باکرکوی

شهربازی باکرکوی (Bakırköy) یکی دیگر از بهترین شهربازی های استانبول است. همچنین این مجموعه یکی از شهربازی های مورد علاقه مردم استانبول است و در آخر هفته ها به یکی از پرتردد ترین مکان های استانبول تبدیل می شود. در داخل این شهربازی دستگاه های بزرگ و کوچک زیادی وجود دارند که برای هر سن و سالی مناسب هستند. دسترسی به این لوناپارک که در شهرستان باکرکوی (یکی از گرانترین محله های استانبول) بسیار راحت نیز هست.

آدرس: شهرستان باکرکوی، محله عثمانیه

 

شهربازی استانبول تما پارک

استانبول تما پارک (İstanbul Tema Park) به دلیل داشتن معماری متفاوت به عنوان متفاوت ترین شهربازی استانبول شناخته می شود. این مجموعه دارای دستگاه های بسیار بزرگ و زیبا است و هیجانی ترین شهربازی استانبول نیز هست. قیمت ورود به این مجموعه برای افراد ۵۹ سال و کمتر ۹۹ لیر و برای افراد ۶۰ سال به بالا نیز ۸۹ لیر می باشد.

آدرس: شهرستان ایوب، محله یشیل پینار (Yeşilpınar)

 

شهربازی آداپارک

آداپارک (Adapark) که در سال ۲۰۰۳ در استانبول افتتاح شده است، دارای مساحتی به مقدار ۴۸۰۰۰۰ متر مربع است و بزرگترین مجموعه تفریحی استانبول به شمار می رود. در این مجموعه علاوه بر لوناپارک، رستوران ها، کافی شاپ ها و دیدنی های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد. دریاچه مصنوعی داخل آداپارک نیز زیبایی و لذت تفریح در این مکان را دوچندان کرده است و گردشگران زیادی را به خود علاقه مند ساخته است.

آدرس: شهرستان بایرام پاشا (Bayrampaşa)، خیابان هودوت (Hudut)، محله کوجاتپه (Hocatepe)

 

لوناپارک ویاسی تما

ویاسی تما (Viasea Tema) یکی از لوناپارک هایی است که با جدیدترین استانداردهای جهانی ساخته شده است و دستگاه های موجود در آن دارای امنیت و دقت بسیار زیادی هستند. در داخل این شهربازی پنجمین رولر کوستر (ترن هوایی) سریع اروپا نیز قرار گرفته است که خود آن گردشگران بسیار زیادی را به خود جذب می کند. قیمت بلیط این مجموعه برای بزرگسالان ۹۹ لیر و برای کودکان نیز ۸۹ لیر می باشد.

آدرس: شهرستان توزلا (Tuzla)، میدان ویاسی (Viasea)، محله جامی (Cami)

 

شهربازی لونا

لوناپارک یا همان شهربازی لونا (Luna)، یکی دیگر از بهترین شهربازی های استانبول است که در آن می توان به گردش و تفریح پرداخت و از دستگاه های هیجانی آن لذت برد.

آدرس: شهرستان چکمه کوی (Çekmeköy)، خیابان شیله (Şile)، محله تاش دلن (Taşdelen)

 

 

لوناپارک استارپارک

شهربازی استارپارک (Starpark) که یکی دیگر از محبوب ترین لوناپارک های استانبول است در داخل مرکز خرید آرنا پارک (Arena Park) که یکی از بزرگترین و بهترین مراکز خرید استانبول است قرار گرفته است. در داخل این مجموعه دستگاه ها و واحدهای تفریحی متفاوتی برای هر سن و سالی وجود دارد و بازدید از آن حتما خاطره خوبی را برای گردشگران به ثبت خواهد رساند.

آدرس: شهرستان کوچوک چکمجه (Küçükçekmece)، خیابان هالکالی (Halkalı)، محله توفیق بی (Tevfikbey)

 

شهربازی ویاپورت

لوناپارک ویاپورت (Viaport) یکی دیگر از شهربازی های بزرگ و زیبای استانبول به شمار می رود و در داخل مرکز خرید ویاپورت اوتلت (Viaport Outlet) که یکی از مراکز خرید ارزان استانبول است قرار گرفته است. در داخل این مجموعه برای هر سنی از ۷ تا ۷۰ سال امکان تفریح وجود دارد و یکی از مجهزترین شهربازی های استانبول نیز هست.

آدرس: شهرستان پندیک (Pendik)، بلوار دده پاشا (Dedepaşa)، محله ینی شهر (Yenişehir)

 

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.